RN732ATTD1272F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1272F100
Description
RES 12.7K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.7kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1272F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1272F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C