RN732ATTD1272D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1272D25
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
12.7kOhm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1272D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1272D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C