RN732ATTD1272C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1272C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 12.7K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
12.7kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C