RN732ATTD1272B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1272B50
Description
RES 12.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
12.7kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm