RN732ATTD1272B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1272B05
Description
RES 12.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
12.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1272B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1272B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C