RN732ATTD1271A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1271A10
Description
RES 1.27K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.27kOhm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C