RN732ATTD1270C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1270C10
Description
RES 127 OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
127Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1270C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1270C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 127Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C