RN732ATTD1270B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1270B10
Description
RES 127 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
127Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1270B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1270B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 127Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C