RN732ATTD1270B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1270B05
Description
RES 127 OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
127Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1270B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1270B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 127Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C