RN732ATTD1263B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1263B50
Description
RES 126K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
126kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%