RN732ATTD1262F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1262F50
Description
RES 12.6K OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
12.6kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W