RN732ATTD1262F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1262F25
Description
RES 12.6K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
12.6kOhm
Datasheets
RN732ATTD1262F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1262F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C