RN732ATTD1261D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1261D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.26K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.26kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W