RN732ATTD1261C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1261C25
Description
RES 1.26K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.26kOhm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%