RN732ATTD1260D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1260D50
Description
RES 126 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
126Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1260D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1260D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 126Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C