RN732ATTD1243F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1243F100
Description
RES 124K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
124kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1243F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1243F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C