RN732ATTD1243D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1243D100
Description
RES 124K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
124kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1243D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1243D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C