RN732ATTD1242F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1242F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 12.4K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Resistance :
12.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1242F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1242F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C