RN732ATTD1242F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1242F100
Description
RES 12.4K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
12.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1242F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1242F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C