RN732ATTD1241F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1241F50
Description
RES 1.24K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.24kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RN732ATTD1241F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1241F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C