RN732ATTD1241D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1241D25
Description
RES 1.24K OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.24kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm