RN732ATTD1241C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1241C50
Description
RES 1.24K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.24kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1241C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1241C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C