RN732ATTD1241C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1241C25
Description
RES 1.24K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
1.24kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C