RN732ATTD1241C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1241C10
Description
RES 1.24K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.24kOhm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1241C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1241C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C