RN732ATTD1241B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1241B10
Description
RES 1.24K OHM 0.1% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.24kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1241B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1241B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C