RN732ATTD1241B05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1241B05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.24K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.24kOhm