RN732ATTD1241A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1241A25
Description
RES 1.24K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.24kOhm
yes
Datasheets
RN732ATTD1241A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1241A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C