RN732ATTD1240F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1240F25
Description
RES 124 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
124Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD1240F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C