RN732ATTD1240F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1240F10
Description
RES 124 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
124Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm