RN732ATTD1240D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1240D100
Description
RES 124 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
124Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1240D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C