RN732ATTD1240C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1240C50
Description
RES 124 OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
124Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1240C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C