RN732ATTD1240B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1240B25
Description
RES 124 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
124Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm