RN732ATTD1240B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1240B10
Description
RES 124 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
124Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1240B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C