RN732ATTD1240B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1240B05
Description
RES 124 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
124Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1240B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C