RN732ATTD1240A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1240A10
Description
RES 124 OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
124Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1240A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C