RN732ATTD1240A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1240A05
Description
RES 124 OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Thin Film
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Resistance :
124Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1240A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1240A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 124Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C