RN732ATTD1233F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1233F25
Description
RES 123K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
123kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1233F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1233F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 123kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C