RN732ATTD1232F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1232F25
Description
RES 12.3K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
12.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1232F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1232F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C