RN732ATTD1232B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1232B10
Description
RES 12.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
12.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1232B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1232B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C