RN732ATTD1232A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1232A05
Description
RES 12.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
12.3kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W