RN732ATTD1231A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1231A25
Description
RES 1.23K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
1.23kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1231A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1231A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.23kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C