RN732ATTD1231A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1231A10
Description
RES 1.23K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.23kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm