RN732ATTD1231A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1231A05
Description
RES 1.23K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
1.23kOhm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%