RN732ATTD1230D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1230D100
Description
RES 123 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
123Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1230D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1230D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 123Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C