RN732ATTD1230B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1230B25
Description
RES 123 OHM 0.1% 1/10W 0805
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
123Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1230B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1230B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 123Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C