RN732ATTD1230A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1230A10
Description
RES 123 OHM 0.05% 1/10W 0805
0805 (2012 Metric)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
123Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1230A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1230A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 123Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C