RN732ATTD1213F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1213F25
Description
RES 121K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
121kOhm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
5.499807mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Datasheets
RN732ATTD1213F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1213F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 121kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C