RN732ATTD1213D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1213D25
Description
RES 121K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
121kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1213D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1213D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 121kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C