RN732ATTD1213D100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1213D100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 121K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Resistance :
121kOhm