RN732ATTD1212B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1212B25
Description
RES 12.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
12.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
100V
Thin Film
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Weight :
5.499807mg
yes
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN732ATTD1212B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1212B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C